kwiecień 18

Doświadczony grafik komputerowy doskonale wie, jak przygotować plik do druku, jednak, kiedy zaczynałam pracę, tylko w teorii czułam się mocna. Gdy realizowałam swoje pierwsze zlecenia, wszystkiego tak naprawdę uczyłam się krok po kroku, zaczynając od sporządzenia makiety poprzez projektowanie, a kończąc na zamknięciu projektu i wnikliwym sprawdzeniu, czy wszystko zostało rozmieszczone jak należy.

Zabierało mi to bardzo dużo czasu, ale dzięki determinacji i cierpliwości udało mi się opanować arkana tej trudnej i wymagającej skrupulatności sztuki. Dziś sama mogłabym uczyć innych, dlatego mając w pamięci własne początki, chętnie pomagam młodszym grafikom.

Przygotowując plik do druku (tutorial tutaj: http://drukowanieprzezinternet.pl/jak-przygotowac-plik-do-druku/), nawet na początku mojej kariery zawodowej miałam świadomość, że najważniejszą jego częścią jest obraz. Niezależnie od tego, czy miałam do czynienia z grafiką wektorową czy z grafiką rastrową, zawsze starałam się, żeby była ona odpowiednio rozmieszczona. Dbałam poza tym o dobór kolorów, mając świadomość, że istnieje ogromna skala odcieni.

W czasie przygotowywania pliku do druku zawsze starałam się przestrzegać ściśle określonych reguł, ponieważ ich stosowanie zapewnia nie tylko estetykę formy, ale także sprawia, że odbiorcę nic nie razi, a przekaz jest w stu procentach czytelny.

Przygotowując plik do druku, brałam przede wszystkim pod uwagę wskazówki klienta, pamiętając jednocześnie o tym, żeby liki były zapisane w odpowiednich formatach, gdyż dzięki temu można uniknąć sytuacji, że cała grafika nie zmieści się w danym miejscu.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.