czerwiec 29

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku, która umożliwia wykonywanie niezwykle ciekawych, unikatowych i niebanalnych fotografii. Jesienny okres jest bardzo łaskawy dla amatorów fotografii krajobrazowej, gdyż zapewnia nie tylko przepiękne widoki, ale także dobre światło, które ułatwia wykonywanie doskonałych zdjęć. Dowodem na to są tysiące przepięknych fotografii, które zostały wykonane w przeróżnych zakątkach globu.

Fotografia krajobrazowa wykonywana jesienią nie jest zbyt wymagająca, gdyż panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne znacznie ułatwiają osiąganie zadowalających rezultatów. Jednak nawet jesienią nie wolno zapominać o tym, iż dobre zdjęcie nie wykona się samo. Do podstawowych zasad fotografowania jesiennych krajobrazów należy zaliczyć:

szukanie różnych rozwiązań kompozycyjnych, kadrowych i kątowych,
- fotografowanie krajobrazu ze zróżnicowanych perspektyw,
- ustawienie w aparacie trybu krajobrazowego (co zautomatyzuje odwzorowanie barw i ustawienia ekspozycji),
- uwiecznianie różnych wymiarów, konstrukcji i rodzajów liści,
- fotografowanie krajobrazów w różnych porach dnia,
- unikanie doświetlania zdjęć (co może skutkować zbyt dużym nasyceniem kolorów),
- wyłączenie lampy błyskowej,
- ustawienie czułości ISO na najniższej wartości,
- eksperymentowanie z czasem otwarcia migawki (rezultaty mogą być bardzo zaskakujące),
- używanie filtrów polaryzacyjnych (umożliwiających wierne odwzorowanie kolorów i uwiecznienie odbić na powierzchni wody),
- próbowanie różnych balansów bieli (co w wielu przypadkach może zastąpić program graficzny),
- używanie obiektywu makro (który pozwala na fotografowanie detali i zbliżeń).

Dodatkowo warto fotografować to samo miejsce w różnych porach dnia, co pozwoli uchwycić pewne zmiany i stworzyć niezwykle interesującą kolekcję zdjęć.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.