wrzesień 29

Każdy fotograf amator z chęcią sięga po nowe tematy i inspirujące obiekty do fotografowania. Dziś szczególnie polecam Wam zainteresować się fotografią jesiennego krajobrazu. Ja kocham ją szczególnie za duże możliwości zabawy kolorem oraz interesujące efekty świetlne, które już niejednokrotnie udałoby się uchwycić na moich jesiennych zdjęciach. 

Dlaczego warto?

Jesienne fotografie to doskonała okazja do ćwiczeń i promowania swoich sił w fotografii krajobrazowej. Dzięki ogromnej ilości barw i odcieni, występujących w jesiennym krajobrazie, mamy możliwość bardziej zrozumieć temat koloru w fotografii. Jesienne fotografie lasów, w tym między innymi zdjęcia samych liści pozwalają stworzyć nietypowe, kolorystyczne kompozycje i pobawić się kolorami, a tym samym lepiej je zrozumieć. To świetna zabawa dla początkujących fotografów?


Czym robię zdjęcia?

Oczywiście dobre zdjęcie nie zależy jedynie od sprzętu, a zdecydowanie bardziej od umiejętności osoby, która ten sprzęt obsługuje, jednak przyznać trzeba, że dobry aparat oraz obiektyw mogą znacząco podnieść jakość zdjęcia. Kiedy wybieram się jesienią do lasu, biorę oczywiście ze sobą swoją niezawodną lustrzankę oraz obiektyw z szerokim kątem i zoomem. Czasem także korzystam ze statywu, jednak nie jest on niezbędny. Warto pamiętać także o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu na wypadek deszczu. 


Jakie tematy warto ujmować?

Wśród jesiennych krajobrazów szczególnie lubię wykonywać fotografie lasów. Są one tak niezwykłe jesienią, że co roku wykonuję ich co najmniej kilkanaście. Oprócz tego serdecznie polecam Wam także wybrać się w tym sezonie w góry. Górskie krajobrazy wyglądają wówczas niezwykle urokliwie. Wśród polskich gór szczególnym zainteresowaniem o tej porze roku cieszą się Bieszczady. 


Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak w każdej fotografii, także w tym przypadku warto skupić się na szukaniu ciekawych i nietypowych kadrów. Wybierajmy przede wszystkim takie, które dodatkowo będą uwypuklać piękno tej niezwykłej pory roku, na przykład przedstawiając fragment kolorowego jesiennego lasu na tle krajobrazu o wyższej palecie barw.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.