październik 10

Kiedy mówimy lub myślimy o retuszu zdjęć mamy zazwyczaj na myśli całkowitą zmianę sylwetki, "wyprasowanie" zmarszczek i co za tym idzie kompletną zmianę wyrazu twarzy. Fotografia okolicznościowa nie idzie jednak tak daleko, jak niektóre portale i gazety z branży mody.

Jak retuszuje się zdjęcia w fotografii okolicznościowej?

Photoshop to ulubiony program grafików komputerowych, którzy pracują dla wielkich koncernów modowych. Potrafią oni zdziałać cuda za pomocą programów graficznych, w cudowny sposób wydłużając i wyszczuplając nogi oraz odejmując sylwetce 10 kg.

Fotografia okolicznościowa na szczęście rządzi się zupełnie innymi prawami i tutaj obróbka zdjęć nie jest aż tak drastyczna. Mówię to jako kobieta grafik działająca w zawodzie. Piękne zdjęcia z uroczystości rodzinnych muszą być jedynie delikatnie "podkręcone", aby wydobyć biel sukni panny młodej, chaber kwiatów w bukiecie lub niewyobrażalnie zielone oczy pana młodego. Ponadto jako grafik zwraca również szczególną uwagę na grę światła na zdjęciu, które potrafi zarówno całkowicie zepsuć kadr, jak i sprawić, że fotografia nabierze zupełnie innego, magicznego wymiaru. Zabawa światłem naturalnym oraz stopniowanie kontrastu pomagają w wydobywaniu emocji z twarzy osób, jakie znajdują się na zdjęciach. 

Fotografia okolicznościowa coraz bardziej zyskuje na popularności, ponieważ jest ona wspaniałym pomocnikiem budowania niezapomnianych chwil i pięknych wspomnień, które zostaną z nami do końca życia.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.