czerwiec 27

W dzisiejszych czasach - dobie informacji i ogromnego rozwoju marketingu i reklamy coraz częściej możemy spotkać się z wieloma kreatywnymi formami promocji konkretnych produktów czy firm. Szablonowa reklama w telewizji, czy akcja billboardowa nie dają stuprocentowej pewności, że przekona ona odbiorcę, dlatego ludzie coraz częściej sięgają po bardziej niekonwencjonalne rodzaje reklamy pytając o opinie w tych kwestiach również osoby tworzące reklamy, czyli na przykład mnie jako grafika w tym pracującego.

Zazwyczaj rzucam takim osobom kilka różnych pomysłów, które wiem, że sprawdzają się przy promocji i za jeden z takich uważam opakowania reklamowe. Oczywiście wszystko zależy od branży, w jakiej klient działa, ale tego rodzaju marketing sprawdzi się w wielu obszarach. Opakowania, na których umieszczona jest reklama firmy, konkretnego produktu czy miejsca to reklama docierająca do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Bo takie opakowanie to np. opakowanie firmowych słodyczy, którymi częstujemy na targach, to torby na zakupy opatrzone sloganami lub logo, pudełka na gadżety, opakowanie jedzenia dawanego na wynos. A tego typu opakowania "idą w świat". Bo ile razy widzicie na ulicy osoby z torbami reklamującymi bezwiednie jakąś firmę tylko dlatego, że torba jest wygodna, więc ją noszą? Na pewno wiele.

Jest więc to dobra i stosunkowo tania forma reklamy, której wykonanie warto jednak zlecić profesjonalistom, czyli tym, którzy się na tym znają. Tego typu promocja musi mieć bowiem dobrą jakość, a to wymaga nie tylko dobrego projektu, ale i dopasowania formy wykonania do materiału, na który reklama będzie wykonana. Na pewno natomiast jeśli opakowanie reklamowe będzie wykonane z pomysłem i w wysokiej jakości spełni swoją marketingową rolę.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.