lipiec 30

Czasami zdarza mi się projektować materiały dla różnych przedstawicieli branży medycznej i zdrowotnej. Projektuję przykładowo ulotki dla dietetyka. Takie grafiki muszą być przygotowane w specjalny sposób, przemawiający do wyobraźni pacjenta.

Ulotki muszą w przyjaznym układzie zawierać podstawowe informacje dotyczące usług jakie dietetyk oferuje. Czy to ocenienie stanu zdrowia pacjenta, czy też przygotowanie odpowiedniej diety redukcyjnej. Wszystko to musi być wyeksponowane w widoczny sposób. Ważne też aby ulotka nie była narzucająca się. Nie może epatować jaskrawymi kolorami, niespokojnym układem tekstu.

Zwykle stosowałam stonowane barwy, które oddziałują na pacjentów uspokajająco. Ich celem jest zapewnienie każdego, kto korzysta z usług dietetyka, że jego zdrowie jest w dobrych rękach doświadczonego profesjonalisty.

Projekty takich ulotek często zawierają fotografie, przedstawiające ludzi uśmiechniętych. Sugeruje to, że poprzedni klienci byli zadowoleni, a jakość ich życia się zmieniła po wizycie lub ich ciągu.

Zdrowie jest ważne dla osób, które do dietetyka się udają. Nieważne, czy chcą oni schudnąć, czy też poprawić ogólny stan swojego organizmu, to chcą być pod dobrą opieką. Dlatego projektowanie ulotek tego typu jest dla mnie zawsze ciekawym wyzwaniem. Stosuję inne techniki, niż w przypadku swoich zwykłych projektów i inaczej patrzę na swojego klienta i jego pacjenta. Projektowanie takich materiałów sprawiło też, że sama zaczęłam inaczej patrzeć na swoje zdrowie.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.